Opava airbagov a programovanie riadiacej jednotky auta


Bezpečnostné pásy auta


Ďalším veľmi dôležitým prvkom v pasívnej bezpečnosti auta a vôbec jedným z prvých, ktorý bol použitý v automobilovom priemysle, sú bezpečnostné pásy. Bezpečnostné pásy musia po náraze zadržať cestujúcich a zabrániť pohybu osôb v automobile a v kombinácii s ďalšími bezpečnostnými prvkami výrazne znižujú riziko zranenia.

Predné bezpečnostné pásy v aute sú vybavené pyrotechnickými predpínačmi a omedzovačmi ťahu, ktoré pri havárii a tesne pred vystrelením airbagu s okamžitou reakciou bezpečnostné pásy pritiahnu a zkrátia ich dĺžku podľa typu jednotky o cca 5-10 cm.
Tým sa eliminuje vôľa medzi bezpečnostným pásom a osobou a bezpečnostný pás pritiahne cestujúceho pevnejšie k sedadlu, čím sa podstatne zvyšuje účinnosť bezpečnostných pásov.

Aby nedochádzalo k poraneniu cestujúcich v aute od príliš pevne pritiahnutých bezpečnostných pásov, sú bezpečnostné pásy vybavené obmedzovačom sily. Pri havárii sensory v automobile zasielajú data o rýchlosti nárazu a omieste, kde dochádza k deformácii vozidla, tá potom v riadiacej jednotke v milisekundách musí spracovať data a rychle vyhodnotiť nebezpečenstvo a spustí ďalšiu radu bezpečnostných opatrení.

Po náraze a havárii, pri ktorej dôjde k aktivácii airbagu sú potom bezpečnostné pásy v aute deaktivované.Poznáte to jednoducho, bezpečnostný pás sa samovoľne nenavíja tak ako by mal, prípadne sa bezpečnostný pás nenavíja vôbec.bezpečnostné pásy do auta
bezpečnostné pásy do auta

Ponúkame Vám riešenie


My vám ponúkame riešenie, nefunkčné bezpečnostné pásy dokážeme repasovať a opraviť. Navíjač bezpečnostných pásov rozoberieme a vymeníme poškodené časti. Pokiaľ je Váš bezpečnostný pás poškodený, vymeníme ho podľa Vašeho priania. Veľkou výhodou takejto opravy je, že v aute ostanú originálne diely (rok výroby,typ.atď). Dokážeme opraviť veľké množstvo rôznych typov bezpečnostných pásov na našom trhu.

A pozor! Aj taká záležitosť ako je bezpečnostný pás môže byť individuálna... Ponúkame vám rôzne farby bezpečnostných pásov. Kontaktujte nás emailom, uveďte typ auta, a aký druh opravy sa bude jednať a my vám zašleme cenovú ponuku a termín realizácie.

www.bezpecnostni-pasy.cz

Opravy riadiacich jednotiek airbagov


Pre zaistenie maximálnej komplexnosti služieb, ponúkame aj opravy riadiacich jednotiek airbagov po havárii. Po vystrelení airbagu dochádza k zápisu do riadiacej jednotky auta, čo všetko systém aktivoval a v akom rozsahu boli použité bezpečnostné prvky.

Vďaka tomuto naprogramovaniu softwéru od výrobcu, sú pre ďalšie použitie riadiace jednotky nefunkčné. Mnoho z nich vám povie, že nieje možné vyhľadať v riadiacich jednotkách chybové hlášky a znovu ju programovať a vracať riadiacu jednotku (softwérovo) do pôvodného stavu ako pred haváriou. My však zvládneme opak!

Dokážeme vám tým ušetriť 90% z ceny pri nákupe novej riadiacej jednotky. Bez výmeny riadiacej jednotky, alebo úpravy chybových dát v riadiacej jednotke, kde došlo k aktivácii bezpečnostných prvkov bezpečnostný systém nebude fungovať.

Na prístrojovej doske bude svietiť výstražná (žltá) kontrolka (Airbag, SRS), ktorá indukuje problémy s vriadiacou jednotkou airbagov. V takýchto prípadoch je celý systém vypnutý a nefunkčný, aj keď sú vymenené časti repasované alebo vymenené za nové, tak aj napriek tomu systém nebude naďalej fungovať.

Kde je umiestnená riadiaca jednotka systému airbagov a snímače zrýchlenia? Riadiaca jednotka je zpravidla umiestnená na bezpečnom mieste vo vnútornom priestore auta, často to býva predná časť stredového tunela palubnej dosky.

Snímače zrýchlenia pre (čelný náraz) často bývajú priamo v riadiacej jednotke arbagov. Senzory pre bočné, hlavové a okenné airbagy sú väčšinou umiestnené pod sedadlami. My však dáta prehrajeme a vrátime riadiacu jednotku do stavu pred nehodou.programovanie riadiacej jednotky
programovanie riadiacej jednotky

Typy riadiacich jednotiek


Opätovné naprogramovanie, oprava riadiacej jednotky a oprava airbagov auta je rýdzo odborná záležitosť. Zpätné naprogramovanie riadiacej jednotky airbagov Vášho auta prenechajte nám, odborníkom, ktorý dokážu softwér Vašej riadiacej jednotky po vystrelení airbagu opraviť a znovu prekonfigurovať na pôvodné nastavenie, čím ušetríte nemalé financie.

Typy riadiacich jednotiek, u ktorých vieme opraviť a späť nastaviť, naprogramovať továrenské dáta:

Infineon xc236x
MPC56 SPC56
SC66705
MAC7242
MAC7241
NEC V850
NEC V850E2
Renesas H8SX R5F6172x
Renesas H8SX R5F61797
Renesas R5F64219 / R5F2154AE